TEIKIAMOS PASLAUGOS

TEISINĖ PAGALBA

Teisinė pagalba Lietuvoje yra teisinės pagalbos mechanizmas, skirtas užtikrinti asmenų teisę gauti profesionalias teisines konsultacijas, siekiant tinkamos teisėtų interesų gynybos valstybės institucijose ir teismuose. Teisinė pagalba yra teikiama išklausant klientus, siekiant išsiaiškinti ginčo situaciją ir atsakyti į rūpimus klausimus, rengiant procesinių dokumentų projektus, atitinkančius klientų lūkesčius, derinant juos su teisiniu situacijos reglamentavimu, atstovaujant klientų interesams teismuose. Mokama teisinė pagalba suteikia galimybę pasirinkti profesionalų specialistą, atitinkantį klientų poreikius ir lūkesčius, užtikrina individualų dėmesį ir lankstumą teikiant paslaugas.

ADVOKATO/TEISININKO KONSULTACIJA

Savalaikė profesionalaus teisininko konsultacija klientui gali lemti ir dažnai lemia sėkmę ginčuose, kadangi pasirengimo teisminiam nagrinėjimui stadijoje klientui svarbu žinoti, kad procesinis dokumentas teismui ginčo teisenoje teikiamas su priedais, kuriuos inter alia sudaro įrodymų rinkimą ir išsaugojimą, situacijų ir detalių užfiksavimą ir pan. Sudėlioti tinkamą ir labiausiai priimtiną strategiją, suderinti jos įgyvendinimo sąlygas ir galimybes su klientu yra advokatės profesinė siekiamybė ir tikslas.

TEISMO PROCESINIŲ DOKUMENTŲ RENGIMAS

Įvairių dokumentų (pareiškimų, prašymų, skundų, ieškinių, priešieškinių, atsiliepimų, dublikų, triplikų, atskirųjų skundų, apeliacinių skundų kasacinių skundų), rengimas, derinant klientų lūkesčius su įstatymų nuostatomis ir teismų keliamais reikalavimais.

ATSTOVAVIMAS TEISME

Lietuvos Respublikoje pagal galiojantį teisinį reglamentavimą asmenys savo teises teisme gali ginti patys arba pavesti tai daryti kitiems asmenims, kurie nurodyti Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 56 straipsnyje. Pažymėtina, kad ne bet kokie, o tik asmenys, turintys aukštąjį universitetinį teisinį išsilavinimą, gali atstovauti teisme savo artimiesiems giminaičiams ar sutuoktiniui (sugyventiniui) (56 straipsnio 1 dalies 4 punktas). Fizinių ir juridinių asmenų atstovais pagal pavedimą gali būti advokatai ir advokatų padėjėjai. Fiziniai asmenys ir juridinių asmenų vadovai atstovavimui jų interesams specialių žinių reikalaujančiose ginčuose renkasi advokatą ar advokato padėjėją pagal įvairius kriterijus: rekomendacijas, darbo patirtį, paslaugų įkainius, asmenines savybes ir kt.

ŠEIMOS TEISĖ

Šeimos teisės ir pareigos apima platų santykių spektrą tarp tėvų ir vaikų, įskaitant asmeninius neturtinius, turtinius, paveldėjimo ir kitus aspektus (pavyzdžiui, įstatymų numatyta pareiga tėvams išlaikyti savo nepilnamečius ir paramos reikalingus pilnamečius vaikus, o vaikams – pareiga išlaikyti nedarbingus, paramos reikalingus tėvus). Šeimos teisė reglamentuoja tik tam tikrus asmeninius neturtinius santykius, atspindėdama valstybės požiūrį į tam tikras moralines vertybes, o kiti santykiai priklauso nuo moralės, tradicijų ir šeimos narių susitarimų. Šeimos teisė taip pat reguliuoja teisines pasekmes, susijusias su asmeninių neturtinių interesų pažeidimais (pavyzdžiui, kai vienas šeimos narys pažeidžia kito teises), nustatydama tam tikrus būtinus draudimus ir principus. Be to, šeimos teisė išsamiai reguliuoja šeimos narių turtinius santykius, pavyzdžiui, sutuoktinių ar partnerių ir tarpusavio išlaikymo klausimus. Šeimos santykių teisinis reguliavimas remiasi monogamija, santuokos savanoriškumu, sutuoktinių (partnerių) lygybe, vaikų teisių ir interesų apsaugos bei gynimo prioritetais, vaikų auklėjimu šeimoje, motinystės apsauga ir kitais civiliniais santykiais.

Kontoroje teikiamos teisinės konsultacijos dėl sutuoktinių turtinių ir neturtinių teisių, santuokos nutraukimo, vaikų ir tėvų tarpusavio teisių ir pareigų bei rūpybos ir globos klausimais.

Advokatė atstovauja ginčo šalies interesams teisme civilinėse bylose, kuriose teismai priima procesinius sprendimus dėl šalių šeimos ginčų.

DARBO TEISĖ

Darbo teisė yra teisės šaka, kurios pagrindinis dalykas – darbo santykiai, atsiradę darbdaviui ir darbuotojui sudarius darbo sutartį. Darbo teisė yra dvipusė teisės šaka, kurios normomis įstatymų leidėjas siekia apsaugoti tiek darbuotojo, tiek darbdavio interesus, palaikanti interesų pusiausvyrą. Darbo teisės normos apibrėžia visas darbo sutartyje numatytas sąlygas, jomis remiantis sprendžiami klausimai, susiję su darbo ginčais, diskriminacija, mobingu darbo erdvėje.

Kontoroje teikiamos teisinės konsultacijos dėl darbuotojų teisių pažeidimo, darbo laiko, darbo užmokesčio, darbuotojų atleidimo iš darbo, nekonkuravimo ir kolektyvinių sutarčių sudarymo, profesinių sąjungų steigimo ir veiklos klausimais.

Advokatė atstovauja ginčo šalies interesams ikiteisminėje ginčų sureguliavimo stadijoje, darbo ginčų komisijoje, o nepavykus ginčo išspręsti taikiai – teismuose.

ADMINISTRACINĖ TEISĖ

Administracinė teisės normomis reguliuojamas viešojo administravimo subjektų statusas, nustatomos kompetencijų ribos, santykiai su kitais viešosios ir privatinės teisės subjektais. Administracinė teisė reikalinga užtikrinant teisingą ir efektyvų viešojo valdymo funkcijų įgyvendinimą, taip pat ginant piliečių teises ir laisves nuo neteisėtų administracinių veiksmų, kuriais pažeidžiami teisėti lūkesčiai.

Kontoroje teikiamos teisinės konsultacijos administracinės teisės klausimais dėl tarnybinių ginčų, žalos, atsiradusios dėl subjektų neteisėtų veiksmų, norminių administracinių aktų bei valstybės institucijų priimtų sprendimų apskundimo.

Teisinis atstovavimas administraciniuose ginčuose, nagrinėjamuose remiantis Administracinių bylų teisenos įstatymo normomis, sprendžiant ginčus, teismingus administraciniams teismas.

SUTARČIŲ TEISĖ

Sutarčių teisė yra teisės normų visuma, reguliuojanti tiek fizinių, tiek juridinių asmenų santykius iki žodinės ar rašytinės sutarties sudarymo ir po sutarties sudarymo, prieštaravimus ar kitokias kolizijas, kylančias iš sutartinių santykių. Sutarčių teisės normos užtikrina teisingus ir sąžiningus santykius tarp šalių, įvairiose gyvenimo srityse sudarančių tiek žodinius, tiek rašytinius tarpusavio susitarimus, taip pat, apibrėžia atsakomybę už sutartinių įsipareigojimų nevykdymą ar netinkamą vykdymą.

Teisinis konsultavimas dėl sutarčių sudarymo, sutarties šalių teisių ir pareigų, sutarties turinio aiškinimo, vykdymo, nutraukimo, pabaigos bei dėl sutarties negaliojimo (niekiniai ir negaliojantys sandoriai).

Teisinis atstovavimas ikiteisminiuose ginčuose ir teisminiuose ginčuose, kylančiose dėl sutarties netinkamo vykdymo, termino praleidimo, sutarties pripažinimo negaliojančia, nuostolių atlyginimo, dėl reikalavimo pakeisti sutarties sąlygas, sustabdyti, nutraukti sutartį prieš terminą ir kt.

PAVELDĖJIMO TEISĖ

Paveldėjimo teisė yra teisės normų visumą, reguliuojanti procesą, kurio metu vyksta mirusio fizinio asmens turto, turtinių teisių, pareigų ir asmeninių neturtinių teisių perėjimas jo įpėdiniams pagal įstatymą arba (ir) įpėdiniams pagal testamentą. Šio proceso esmė yra tokia, kad įpėdiniams pagal įstatymą arba testamentą, o jų nesant – valstybei, kurią paveldėjimo teisiniuose santykiuose atstovauja Valstybinė mokesčių inspekcija ir Valstybės įmonė Turto bankas, nuosavybės teise pereina mirusio fizinio asmens turtas ir šis veiksmas, vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 5.50 straipsnio 3 dalimi, turi būti atliekamas per tris mėnesius nuo palikimo atsiradimo dienos. Paveldėjimo teisės normos užtikrina, kad būtų išlaikytas turtas ir teisės, kurias palikėjas norėjo perduoti artimiesiems ar kitiems įpėdiniams, taip išsaugant ir ginant paveldėtojų interesus. Įpėdinis laikomas priėmusius palikimą, kai padavė palikimo atsiradimo vietos notarui pareiškimą dėl palikimo priėmimo, o taip pat, kai faktiškai pradėjo valdyti paveldimą turtą. Nors asmens valia, pradėjus faktiškai valdyti paveldėtą turtą, nėra išreiškiama oficialia forma paduodant įgaliotai institucijai pareiškimą, prašymą ar pan., tačiau toks palikimo priėmimo būdas sukuria tokius pat teisinius padarinius, kaip ir pasinaudojus kitu įstatyme numatytu palikimo priėmimo būdu – asmuo laikomas priėmusiu palikimą ir šį juridinę reikšmę turintį faktą nustato teismas, nagrinėjantis civilinę bylą ypatingąja teisena pagal pareiškėjo pareiškimą.

Teisinis konsultavimas paveldėjimo teisės klausimais apima palikimo priėmimo būdus, palikimo atsisakymą, palikimo priėmimo termino atnaujinimo sąlygas, palikimo priėmimą faktiniu valdymu, paveldėjimo teisės nuginčijimo teisinį reglamentavimą, testamento pripažinimo negaliojančiu sąlygas ir teisines pasekmes.

Teisinis atstovavimas notarų biuruose, ikiteisminiuose ir teisminiuose ginčuose, kylančiuose iš paveldėjimo teisinių santykių, reglamentuotų Lietuvos Respublikos civilinio kodekso penktojoje knygoje.

NEKILNOJAMO TURTO TEISĖ

Nekilnojamojo turto teisė apima visus sandorius ir ginčus, kurie susiję su disponavimu nekilnojamuoju turtu: nekilnojamojo turto įsigijimu, naudojimu, valdymu, naudojimosi tvarkos nustatymu, atsidalijimu iš bendrosios dalinės nuosavybės būdų, statyba ir susijusiomis sritimis. Nekilnojamojo turto teisė dažniausiai reikalinga pirkimo – pardavimo sandorių reguliavime, panaudos ir nuomos sutarčių sudarymo ir vykdymo procese, taip pat ginčuose, kylančiose iš šeimos teisės, tame tarpe ir kartu gyvenančių nesusituokusių asmenų, paveldėjimo teisės santykių.

Teisinis konsultavimas nekilnojamojo turto teisės klausimais apima visus nekilnojamojo turto sandorius, sutarčių sudarymo proceso ypatumus, žemės sklypo ir statinių naudojimo tvarkos nustatymo ir kitus su disponavimu nekilnojamuoju turtu susijusius šalių santykius.

Teisinis atstovavimas derybose, nekilnojamojo turto pirkimo – pardavimo, nuomos ar kitų sandorių sudarymo procese, šalių interesams teismuose, iš kurių dažniausi yra naudojimosi tvarkos nustatymo ir atsidalijimo iš bendrosios dalinės nuosavybės ginčai.

ŽALOS ATLYGINIMAS

Žalos atlyginimas susijęs tiek su turtine, tiek su neturine žala, laikomas asmenų teisių apsaugos mechanizmu. Turtinės žalos piniginė išraiška yra nuostoliai, taigi turtinė žala yra tiesiogiai su jais susijusi ir turi būti pagrįsta rašytiniais įrodymais, pvz.: prarastu turtu ar pajamomis. Neturtinė žala suprantama platesne prasme – tiek turinio, tiek laiko aspektais – kaip bet kokie negatyvūs nukentėjusiojo asmens sąmonėje vykstantys (psichofiziniai) ir sąveikoje su aplinka pasireiškiantys (išoriniai) įprastų rūpesčių ir nemalonumų ribas peržengiantys nepalankūs asmeniui neturtinio pobūdžio pasikeitimai, atsiradę dėl kito subjekto veiksmų ir neturintys tikslaus materialaus įvertinimo būdo bei ekvivalento. Turtinės ir neturtinės žalos atlyginimas yra esminis teisingumo ir teisių atkūrimo instrumentas, leidžiantis nukentėjusiems gauti kompensaciją už patirtus nuostolius ir skaudžius išgyvenimus.

Teisinis konsultavimas žalos atlyginimo klausimais, atstovavimas ikiteisminėje ginčų sprendimo stadijoje, derybose, o teisinio santykio šalims nepavykus susitarti taikiai – teismuose.

BAUDŽIAMOJI TEISĖ

Baudžiamoji teisė yra teisės šaka, reikalinga visuomenės saugumo užtikrinimui, nusikaltimų
prevencijai ir baudžiamajai atsakomybei už padarytus nusikaltimus tinkamai pritaikyti.
Baudžiamoji teisė, remiantis teisės normomis, numato atsakomybę ir bausmes už tyčinius bei
netyčinius veiksmus ir veikia kaip kraštutinė priemonė priversti asmenį atsakyti už savo
poelgius.
Teisinis konsultavimas baudžiamosios teisės klausimais nukentėjusiems ir civiliniams
ieškovams, įtariamiesiems ikiteisminiame tyrime ir kaltinamiems baudžiamajame procese.
Teisinis nukentėjusiųjų asmenų atstovavimas ir įtariamųjų gynyba ikiteisminiame tyrime,
civilinių ieškinių surašymas nukentėjusiems, nukentėjusiųjų ir civilinių ieškovų atstovavimas,
kaltinamųjų gynyba baudžiamosiose bylose.

Susisiekite

info@inlegal.lt

Ežero gatvė 16

Tel. nr +370 (619) 74 007

Atsiųskite mums užklausą jus dominančia tema ir mes su Jumis susisieksime kaip įmanoma greičiau.

Atvykite į vietą